Sportovním vrcholem zahajovacího odpoledne letošní metropolitní sezóny bude 91. ročník Gomba handicapu, tradičního sprinterského dostihu pro čtyřleté a starší koně na 1200 metrů. Celkem se uskuteční osm dostihů, začátek programu je ve 14 hodin, areál závodiště je otevřen vždy dvě hodiny před startem prvního dostihu.

V Praze-Velké Chuchli je tradičně zvláštní pozornost věnována nejmenším návštěvníkům. Děti do 15 let mají na všechny dostihové dny vstup zdarma, mládež do 18 let zaplatí pouze poloviční vstupné. Na chuchelských dostizích se děti rozhodně nudit nebudou. Zdarma se mohou svézt na ponících, bavit se na venkovním dětském hřišti a vyzkoušet atraktivní herní prvky. Animační program bude od 14 hodin opět připraven v dětském koutku Hříbátka, situovaném do krytého přízemí tribuny.

Diváci, kteří si chtějí dostihové odpoledne ještě více vychutnat, mohou si zakoupit jednodenní vstupenku do Derby Klubu. Ten nabízí  příjemné prostředí, ideální výhled na dostihovou dráhu, pohodlný přístup k paddocku i možnost uzavírání sázek přímo v prostorách klubu.