Žokej Jaroslav Myška po triumfech v prvních dvou ročnících zvítězil i v letošní AGROFERT Velké národní steeplechase o Pohár Josefa Váni, tentokrát v sedle Capferreta.

Žokej Jan Kratochvíl po vítězství s No Time To Lose ve 127. Velké pardubické.

Vítězem závěrečného klasického dostihu sezóny, 72. Nikon St Leger se stal hnědák NAGANO GOLD, v jehož sedle byl na klasické scéně debutující žákovský jezdec David Liška.

Vítězem 39. Velké ceny Prahy CK Martin Tour se stal tříletý reprezentant DS Pegas NOBLE CLIFFS s žokejem Petrem Foretem.

Na obnovených dostizích ve Vídni-Freudenau se setkali i bývalí vynikající žokejové, vítězové tří Českých derby v sedlech výjimečných koňských hvězd, které získaly Klasickou trojkorunu: William Lord (vlevo) triumfoval v roce 1988 s klisnou Arvou a o osm let později v sedle Glowinga, Jean-Pierre Lopez zvítězil v roce 2009 s famózním Age of Japem. (Více o návratu dostihů do rakouské metropole můžete číst ZDE, foto: www.fotovolf.com)

Vítězem Slovenského St Leger se stal svěřenec Grzegorze Wroblewskiho PASSEPARTOUT s žokejem Václavem Janáčkem.

Vítězem třetího ročníku Evropského poháru žokejů se v Conseq Parku Velká Chuchle stal Francouz Thomas Huet.

Ve čtvrtek 17. srpna poklidně skonal jeden z nejúspěšnějších a nejpopulárnějších českých dostihových koní, trojnásobný vítěz Velké pardubické Peruán. Dožil se 29 let. Více ZDE.

Suverénní vítězkou Ceny města Karlovy Vary - Memoriálu Josefa Dolejšího se v novém rekordu dostihu stala svěřenkyně Martiny Růžičkové, odchovankyně a reprezentantka stáje Orling VENILLIA s žokejem Milanem Zatloukalem.

Vítězkou 72. Oaks Holdingu RABBIZ CZ se stala POLYANTA s žokejem Petrem Foretem.

Ve strhujícím duelu 97. Českého derby České podnikatelské pojišťovny o krátkou hlavu zvítězil jediný český odchovanec v poli JOSEPH (ž. Palík, tr. Tůma, maj. a chov. Jiří Charvát) před Felixem (ž. Rája, tr. Török, DS Pegas).

CAPFERRET a jeho tým po vítězství v listed steeplechase Prix Rigoletto (23. června, Auteil, Francie).