Ve čtvrtek 17. srpna poklidně skonal jeden z nejúspěšnějších a nejpopulárnějších českých dostihových koní, trojnásobný vítěz Velké pardubické Peruán. Dožil se 29 let. Více ZDE.

Suverénní vítězkou Ceny města Karlovy Vary - Memoriálu Josefa Dolejšího se v novém rekordu dostihu stala svěřenkyně Martiny Růžičkové, odchovankyně a reprezentantka stáje Orling VENILLIA s žokejem Milanem Zatloukalem.

Vítězkou 72. Oaks Holdingu RABBIZ CZ se stala POLYANTA s žokejem Petrem Foretem.

Ve strhujícím duelu 97. Českého derby České podnikatelské pojišťovny o krátkou hlavu zvítězil jediný český odchovanec v poli JOSEPH (ž. Palík, tr. Tůma, maj. a chov. Jiří Charvát) před Felixem (ž. Rája, tr. Török, DS Pegas).

CAPFERRET a jeho tým po vítězství v listed steeplechase Prix Rigoletto (23. června, Auteil, Francie).

AL BUSTAN a žokej JOSEF BARTOŠ po triumfu v 47. SVENSKT GRAND NATIONAL.

Vítězem 65. Mironet Velké červnové ceny - hlavní přípravné zkoušky na České derby - se suverénně stal favorizovaný BLACK CANYON s žokejem Petrem Foretem.

Vítězem sobotní první kvalifikace na letošní Velkou pardubickou se stal ZARIF (ž. Bartoš) před dalším svěřencem Josefa Váni NO TIME TO LOSE (j. S. Ferhanov).

Vítězný návrat na nejvyšší scénu předvedl v 68. Velké květnové ceně VW WACHAL, a. s. pětiletý hnědák ALDAR, jeho žokej Jaromír Šafář získal čtvrtý víkendový triumf.

Vítězem 96. Velké jarní ceny Pražské plynárenské se stal SIR SUN s žokejem Jiřím Chaloupkou.

FASHION QUEEN a žokej Rene Piechulek vítězi v prvním klasickém dostihu sezóny, 69. Jarní ceně klisen. (Foto: Jana Syručková)

Finiš Ceny Vodafone & Ocenění českých lídrů (28. Memoriálu prof. Václava Michala), hlavního trialu pro Velkou jarní cenu: zvítězil Mamadysh (ž. Koplík, č. 7) před Zockem (ž. Zatloukal, č. 6) a Rivertonem (ž. Šafář, č. 4).