TRIP TO RHODOS - držitel titulu Kůň roku 2017.

Přední německý žokej italského původu Daniele Porcu (†34) podlehl krátké těžké nemoci, jež mu byla diagnostikována před pouhými dvěma měsíci. Porcu vyhrál přes 900 dostihů (včetně dvou Gr.1), většinou v Itálii a Německu. Na berlínské dráze Hoppegarten se objevil i v sedlech několika českých koní (Mikesh, Nyani Tomba, Anitschka). Čest jeho památce!

Taxis Gladiator Race aneb Na Taxisu bez koní: letošní překážkový žokej-šampión Marcel Novák a vítěz Velké pardubické 2017 Jan Kratochvíl.

Žokej Filip MINAŘÍK počtvrté v kariéře vyhrál mnichovskou Grosser Preis von Bayern (Gr.1), tentokrát v sedle pětiletého Guignola.

Vítězi 97. SHERLOG Ceny prvního prezidenta se stali ESKERKHAN a žokej Martin LAUBE.

Žokej Jaroslav Myška po triumfech v prvních dvou ročnících zvítězil i v letošní AGROFERT Velké národní steeplechase o Pohár Josefa Váni, tentokrát v sedle Capferreta.

Žokej Jan Kratochvíl po vítězství s No Time To Lose ve 127. Velké pardubické.

Vítězem závěrečného klasického dostihu sezóny, 72. Nikon St Leger se stal hnědák NAGANO GOLD, v jehož sedle byl na klasické scéně debutující žákovský jezdec David Liška.

Vítězem 39. Velké ceny Prahy CK Martin Tour se stal tříletý reprezentant DS Pegas NOBLE CLIFFS s žokejem Petrem Foretem.

Na obnovených dostizích ve Vídni-Freudenau se setkali i bývalí vynikající žokejové, vítězové tří Českých derby v sedlech výjimečných koňských hvězd, které získaly Klasickou trojkorunu: William Lord (vlevo) triumfoval v roce 1988 s klisnou Arvou a o osm let později v sedle Glowinga, Jean-Pierre Lopez zvítězil v roce 2009 s famózním Age of Japem. (Více o návratu dostihů do rakouské metropole můžete číst ZDE, foto: www.fotovolf.com)

Vítězem Slovenského St Leger se stal svěřenec Grzegorze Wroblewskiho PASSEPARTOUT s žokejem Václavem Janáčkem.