Výkon par excellence předvedla v neděli v Polsku svěřenkyně Radima Bodláka Delight My Fire. Pod vedením žokeje Niklase Lovéna dokázala podruhé vyhrát zdejší největší překážkový dostih, Velkou wroclawskou na 5000 metrů. Sedmiletá tmavá hnědka tak pro svou majitelku paní Janu Preclíkovou zvítězila už podeváté a pokořila třímilionovou hranici na dostihových výhrách. Hlavním tématem našeho rozhovoru s  trenérem Radimem Bodlákem byla samozřejmě Delight My Fire a její úspěchy, ale zmínil se také o startech ve Švédsku a blízké budoucnosti.

Můžeme spolu nejprve rozebrat předchozí starty Deligh My Fire? Jak moc jste byl s jejími letošními výsledky spokojený?
Je dost možné, že mám koně jako je Delight My Fire jednou za život. Nerad bych, aby to vyznělo nějak nepatřičně, ale nechceme s ní běhat dostihy o dotaci sto tisíc korun, vyhrát čtyřicet tisíc korun a pak se plácat po ramenou. I proto jsme jí jako první dostih v sezóně vybrali start v dostihu grupa jedna v Miláně o 60 tisíc euro. Byl to dostih na rozběhnutí, proto jsme k němu také přistupovali s rezervou. „Delinka“ nastupovala proti rozběhaným soupeřům a mezi dobrými koňmi byla třetí, takže jsme byli spokojeni. Myslím, že kdyby měla start v nohách, tak mohla usilovat o vítězství, byla blízko vítězi. Při druhém letošním startu byla druhá v Crystal Cupu. Už jsem to někde říkal, a řeknu to znovu, tenhle dostih vyhrál Jarda Myška po výborné taktice, klobouk dolů… Delight My Fire šla dobře a byli jsme s jejím výkonem spokojeni. Třetí start, kdy byla pátá v Meranu, beru na sebe. Chtěli jsme ji nechat startovat v kvalifikaci na Velkou pardubickou, ale měli jsme velký problém s jezdci. Nabídl jsem ji žokejům Matuskému, Stromskému a Faltejskovi, ale odmítli ji. Takže nakonec jsme ji jako náhradní variantu poslali do Merana do dostihu Listed na 3800 metrů. Věděli jsme, že je trať dostihu pro ni krátká, jela se takzvaně profouknout. Naším hlavním cílem zůstává Velká pardubická.

Vraťme se nyní k nedělní Wroclawi. Průběh dostihu byl podle očekávání?
Přiznám se, že mě trochu zaskočilo to, že Delight My Fire odskočila a musela „fírovat“, protože nikdo nechtěl jít do vedení a jezdci si dávali mezi sebou přednost. Niklas Lovén za této situace udělal dobře, že vzal dostih na sebe. Tempo odhadl dobře a „fíroval“ rozumně. Navíc klisna vypadala po dostihu tak, jakoby ho vůbec ani neběžela, a přišla do cíle bez škrábance.

A i dnes je v pořádku?
Ano, dneska byla vyklusat a vypadá dobře.

Vzhledem k tomu, jak málo času už do Velké pardubické zbývá a  přitom, že má Delight My Fire z Polska splněny kvalifikační podmínky, předpokládám,  že už před vrcholem sezóny nebude startovat. Ale kdo bude v jejím sedle ve Velké?
Ano, startovat již samozřejmě nebude. Už před Velkou wroclawskou jsme byli domluveni s Niklasem Lovénem, že ji ve Velké pardubické povede on.

Celý rozhovor Michaely Zemanové najdete na portálu Fitmin & TURF Magazín. (Foto: agataw.pl)